משפחת דרוטמן, הוד השרון

"השלטי הוא שילוב מושלם בין יופי וחוכמה"

מאנגליה לישראל

אהבתי לכלבי השלטי החלה בלונדון, כאשר הייתי בן 11 קיבלנו את 'סקיפי' (התמונה הראשונה). הוא היה שלטי גדול, רזה ונהדר עם אוזנים זקופות שסירבו להתקופף. החלטתי שסקיפי הוא חברי הטוב ביותר ודרכינו לא נפרדו עד שעזבתי את אנגליה. חייו היו מלאים מאוד והוא חי עד גיל 20!

בארץ, אחרי שהכלב המעורב שלנו פשוט נעלם יום אחד בשנת 2000, החלטתי לממש את חלומי ולקנות עוד כלב שלטי. לקח לי שנה שלמה בחיפושים באינטרנט בהרבה מדינות עד שמצאתי מגדלת שהסכימה למכור לי גור שלטי ולשלוח אותו לישראל. זה היה קייסי – שהגיע לארץ בגיל 4 חודשים מטורונטו, קנדה (טיסה ישירה לתל-אביב בספטמבר 2001). קייסי היה המתנה המיוחדת שהענקתי לעצמי בגיל 50.

קייסי הביא לי המון אושר וגאווה.כל יום שהוא קיבל מיליון נשיקות וחיבוקים. מאוד אהבתי לטפח ולטפל בו. בשנים אחרונות היה לו  דלקת פרקיםץ השגתי כל מיני תרופות כמו Cartrofen-Vet, תרופה אוסטרלית מיוחדת שמשפיעה לטובה על הפרקים.

במהלך השנים, לקחתי את קייסי לתערוכות כלבים של החוג הישראלי לכלבי רועים וגם לכמה תערוכות בינלאומיות בארץ – בעיקר כדי לדעת האם הוא יכול לזכות. בסה"כ הוא צבר 14 גביעים. אבל בכנות אני לא אדם של תערוכות כלבים, כמו יוסי גיא (כל הכבוד לו!). אני רק מעריץ כלבי שלטי ורוצה לראות יותר בעלי שלטי בארץ. זאת הסיבה שהקמתי את האתר הזה.

הגזע שלטי הוא יפה, מאוד פיקח ובגודל קומפקטי – לא יותר מדי טיפוח או התעשקות. לדעתי הם כלבים אידיאלים למשפחה – ולדירות. בנוסף, יש להם תמיד מבט מחייך על הפרצוף, שגורם לי בכל פעם מחדש לחייך בחזרה.

נ.ב. לצערי קייסי נפתר ב- 10.9.14 בגיל 13.5

מייק דרוטמן